Qeveria dhe qytetarët të përgatiten për çdo sulm nga Serbia

02 nëntor 08:00

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, deklaroi se Qeveria e Kosovës dhe qytetarët duhet të përgatiten për çdo sulm nga Serbia.

Kurteshi në Klan Kosova tha se serbët nuk e kanë problematike çështjen e targave, por prishjen e rrënjëve të zhvillimit të krimit që e kanë bërë deri tani.

“Një gjë duhet ta dimë, që Qeveria e Kosovës dhe shoqëria e Kosovës duhet të përgatiten për çdo eventualitet dhe çdo sulm nga Serbia. Nuk ka të bëjë gjithçka me targat, por me prerjen e rrënjëve e kalimeve për zhvillimin e krimit siç e kanë pasur deri tash.

Në rastin më të keq, janë 15 mijë vetura dhe absolutisht nuk e kanë këtu, por diku tjetër, pasi po shohin se po e humbin terren dhe kjo i ashpërson ata [serbët] edhe më shumë. Mirëpo, do të vijë dita kur edhe ata do të pajtohen. Dalëngadalë kjo epokë po merr fund”, tha Kurteshi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Paris Saint Germain dhe Benfica kanë grumbulluar nga 11 pikë…