QKMK-ja: Nesër mos ua mësyni pikëkalimeve kufitare me Serbinë, ka protesta

24 maj 2024 | 13:21

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar (QKMK), ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme (shtunë), në pikëkalimet kufitare me Serbinë, nga territori serb, do të mbahen protesta.

QKMK-ja ka kërkuar n nga qytetarët që të mos përdorin këto pikëkalime, por të përdorin hyrje-dalje tjera.

“Njoftohen të gjithë qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikë kalimeve kufitare me SRB, se në pjesën e SRB, për nesër, datë 25 maj 2024, janë paralajmëruar protesta. Ju inkurajojmë që të përdorni PKK tjera për qarkullim”, ka njoftuar QKMK-ja.

QKMK-ja ka theksuar se ky njoftim vlen deri në një njoftim tjetër.

Për çdo informatë shtesë kontaktoni përmes telefonit në QKMK: 045198000, 045198606 dhe pa pagesë 080050095

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kylian Mbappe do të nënshkruajë për Real Madridin kur kontrata…