Romani “Eskadronët e vdekjes” në të gjitha bibliotekat e Tetovës

21 janar 09:52

Veprimtari i njohur i çështjes kombëtare shqiptare nga Tetova, Xhevat Ademi i ka dhuruar bibliotekës së qytetit të Tetovës 30 ekzemplarë të romanit “Eskadronët e vdekjes”, nga 12 ekzemplarë për gjashtë shkollat e mesme të Tetovës dhe 50 ekzemplarë për bibliotekën qendrore të Universitetit Shtetëror të Tetovës, për katedrën e gjuhë dhe letërsi shqipe dhe atë të historisë.

Qendra “Gjenocidi në Kosovë-Plagë e hapur” i shpreh mirënjohje Xhevat Ademi për kontributin në përhapjen e të vërtetës lidhur me tragjedinë tonë kombëtare.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në 15-vjetorin e ndarjes nga jeta të ish-presidentit Ibrahim Rugova,…