Sevilla me ofertë joshëse për Shaqirin

07 prill 19:33

Sevilla është e interesuar për mesfushorin shqiptar Xherdan Shaqiri, i cili aktualisht është pjesë e Liverpoolit.

Klubi spanjoll është gati të ofrojë një vend titullari mesfushorit shqiptar, por çmimi i lartë i vendosur nga Liverpooli mund t jetë pengesë për realizimin e këtij transferimi.

Shaqiri ka luajtur në Bundesliga, Seria A dhe tash në Premier Ligë, derisa La Liga mbetet e vetmja nga ligat më të forta në botë që shqiptari nuk ka luajtur asnjëherë.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), në Kosovë,…