Sheikët vendosin për shitjen e PSG-së

11 prill 22:32

Sheikët e Katarit thuhet se kanë vendosur ta shesin Paris Saint-Germainin.

Përveç kësaj, sipas ‘El Chiringuito’, presidenti aktual, Al Khelaifi, gjithashtu do të lihej jashtë klubit.

Oryx Qatar Sports Investments është kompania që zotëron PSG-në. Është një organizatë aksionare e mbyllur, e themeluar në 2005 dhe me seli në Doha, Katar. Të ardhurat e krijuara nga bizneset QSi riinvestohen në sektorët e sportit, kohës së lirë dhe argëtimit të Katarit.

Informacionin për shitjen e ardhshme të PSG-së e ka dhënë gazetari spanjoll Edu Aguirre në programin ‘El Chiringuito’, i cili ndiqet në mbarë botën, shkruan elcomercio, transmeton Klankosova.tv.

Nëse ky lajm konfirmohet, do të duhej parë se si PSG-ja arrin ta mbajë skuadrën plot yje me paga tejet të larta, duke qenë se deri më sot ka një prapambetje të gjerë ekonomike nga Katari.

Skuadra parisiene, e drejtuar aktualisht nga argjentinasi Mauricio Pochettino, po lufton për të pushtuar sërish Ligue 1 në Francë. Megjithatë, objektivi i tyre kryesor ishte UEFA Champions League, por ata u eliminuan nga kompeticioni në raundin e 16, nga Real Madridi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-shefi i AKI-së, Bashkim Smakaj, ka thënë se shërbimet e…