Shqipëria pritet t’i hap negociatat për anëtarësim në BE (Video)

16 prill 16:14

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE), ndërsa abuzimet me të drejtat e njeriut do ta lënë sërish në pritje Turqinë.

“Top Channel” ka siguruar paraprakisht draftin e raportit të zgjerimit që pritet të publikohet të martën, më 17 prill, e aty sqarohet se në vazhdën e progresit të arritur, KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtatë persona janë vrarë dhe të paktën 17 të tjerë…