“Smartlynx” edhe njё kompani e re ajrore europiane nё Aeroportin e Prishtinёs

05 gusht 18:34

 Kompania ajrore “Smartlynx”, ateroi pёr herё te parё sot nё Aeroportin Ndёrkombёtar tё Prishtinёs (ANP) ‘Adem Jashari ‘LKIA, me planifikimin e fluturimeve pёr nё shtetin e Gjermanisё.

 “‘Smartlynx’ do tё stacionoj njё aeroplan nё ANP ‘Adem Jashari’ nga ku do tё shёrbej me frekunecat dy herё nё javё pёr Munich dhe dy herё nё javё pёr Stutggart.  ‘Smartlynx ‘ёshtё njё kompani ajrore mё njё pёrvojё 28 vjecare nё fushёn e transportit ajror dhe nё ANP ‘Adem Jashari’ fluturimet do t’i realizoj me Airbus 320 me kapacitet prej 180 ulёsesh”, thuhet në njoftimin e ANP “Adem Jashri”.

A.M / Epoka e re

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Portieri Deniz Troshupa është larguar nga Feronikeli. Portieri, që ka…