Tërmet në Greqi, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë

03 mars 11:44

Një tërmet i fuqishëm prej 6.3 shkallësh është regjistruar afër qytetit Larisa, në pjesën lindore të Greqisë.

Sipas të dhënave të para, tërmeti ishte i magnitudës 6.3 shkallë.

Tërmeti ka ndodhur në orën 11:16 dhe epiqendrën e pati 24 kilometra në veriperëndim të qytetit Larisa.

Dridhjet janë ndier edhe në Prishtinë dhe në disa pjesë të Shqipërisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Moderatori i emisionit “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, mbrëmjen e djeshme…