Thaçi dekoron me Medalje Presidenciale kryeministrin bullgar

16 prill 12:46

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale kryeministrin e Bullgarisë Boyko Borissov për kontributin e tij dhënë në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Borissovi është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Kosovë me ftesë të presidentit Hashim Thaçi.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria për Forcën e Sigurisë së Kosovës (MFSK) ka shpallur…