Udhëheqësi i Mercedesit: Vitin e kaluar isha skeptik për Hamiltonin

05 shkurt 10:57

Udhëheqësi i Mercedesit, Toto Wolff, nuk ishte i sigurt nëse britaniku do të mund të konkurronte për një titull botëror në vitin 2018.

Formula 1 ka qenë e dominuar nga Mercedesi gjatë pesë viteve të fundit, me Lewis Hamiltonin duke fituar katër prej tyre. Tani 34-vjeçari që ka fituar pesë tituj në karrierë mund ta synojë rekordin e Michael Schumacherit me shtatë kampionate botërore.

“Ne gjithmonë duhet të presim dhe të shohim se si Lewisi do të reagojë në fillim të kampionatit. Ai fluturoi në Shangai, pastaj në Nju Jork përpara Grand Prixit të Singaporit, por për të qenë të sinqertë, ne kemi pasur dyshimet tona në lidhje me britanikun” ka thënë Wolff për Formulën 1.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës ka njoftuar se një fëmijë ka mbetur…