Vdes Halime Nura, nëna e komandatit të UÇK-së

21 korrik 20:04

Halime Nura, nëna e komandatit të UÇK-së Jakup Nura, ka vdekur sot.

Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë me dije  kryetari i degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, përmes një postimi në “Facebook”.

Postimi i plotë i tij:

Nëna Halime paska mbyllur sytë përgjithmonë. Ajo është nëna e njërit prej themeluesve dhe luftëtarëve të parë të UÇK-së, Komandantit Jakup Nura. Nëna Halime në fakt ishte si nënë e ne të gjithë grupit themelues të UÇK-së, më ne krye Komandantin Legjendar Adem Jashari.

Ajo si një grua e zonja, shumë herë na ka ushqyer e na ka strehuar në shtëpinë e Jakupit në Prelloc. Duke qenë burrëreshë sypatrembur, na motivonte e na uronte gjithmonë më fjalët më të mira që i buronin nga shpirti i saj.

Ngushëllimet më të thella bashkëluftëtarit tim Jakup Nura dhe gjithë familjes Nura. Nëna Halime pushoftë në paqe!
SL

alime Nura, nëna e komandatit të UÇK-së Jakup Nura, ka vdekur sot.

Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë me dije  kryetari i degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, përmes një postimi në “Facebook”.

Postimi i plotë i tij:

Nëna Halime paska mbyllur sytë përgjithmonë. Ajo është nëna e njërit prej themeluesve dhe luftëtarëve të parë të UÇK-së, Komandantit Jakup Nura. Nëna Halime në fakt ishte si nënë e ne të gjithë grupit themelues të UÇK-së, më ne krye Komandantin Legjendar Adem Jashari.

Ajo si një grua e zonja, shumë herë na ka ushqyer e na ka strehuar në shtëpinë e Jakupit në Prelloc. Duke qenë burrëreshë sypatrembur, na motivonte e na uronte gjithmonë më fjalët më të mira që i buronin nga shpirti i saj.

Ngushëllimet më të thella bashkëluftëtarit tim Jakup Nura dhe gjithë familjes Nura. Nëna Halime pushoftë në paqe!
SL

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pasnesër (e premte, 23 korrik), me fillim nga ora 10.00,…