Kajtazi për statusin e Dejona Mihalit: Pushteti po e keqpërdor AKI-në

22 gusht 2023 | 11:50

Analisti Vehbi Kajtazi ka reaguar pas një postimi të djeshëm që e bëri zyrtarja e lartë e VV-së, Dejona Mihali.

Ajo në atë postim la të kuptohet se liderët e opozitës kontaktojnë me Devollin, duke përmendur edhe disa fjalë që ata i thonë gjatë bisedave.

Sipas Vehbi Kajtazi, kjo tregon që pushteti po e keqpërdor AKI-në. Ajo ka kërkuar që opozita të iniciojë hetim parlamentar.

Postimi:

Statusi i djeshem i Dejona Mihalit, tregon se pushteti po e keqperdor AKI-ne.

Me apo pa qellim, Mihali, e cila udheheq shtetin paralel brenda shtetit, ka treguar se po pergjohen lideret e opozites.

Opozita duhet te nis nje hetim parlamentar dhe te beje kallzim penal ne Prokurorine Speciale per kete informate qe ka dhene ajo.

Ja cfare thote ajo:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Arton Lubishtani B.I, shpall të pavlefshme certifikatën e biznesit me…