Zëvendëskryeministri uron Krishtlindjet Ortodokse

07 janar 2018 | 11:36

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka uruar qytetarët e besimit ortodoks me rastin e Krishtlindjeve Ortodokse.

Ka thënë se kjo ditë e shënuar lë të shërbejë për më shumë tolerancë dhe respekt për njëri-tjetrin.

“Paqe, shëndet e mbarësi për të gjithë ju qytetarë të besimit ortodoks në Republikën e Kosovës”, thuhet mes tjerash në urimin e Limajt drejtuar qytetarëve të besimit ortodoks në Kosovë”, ka thënë Limaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të…