Zidane: Nuk na duhet portier i ri

06 janar 2018 | 17:50

Zinedine Zidane ka insistuar se Real Madridit nuk i duhet një portier i ri këtë muaj edhe pse është lidhur me transferimin e Kepa Arrizabalagas.

Gazeta “Marca” ka raportuar të premten se Kepa ka kaluar testet mjekësore me Realin dhe ka mbetur vetëm marrëveshja me Athletic Bilbaon për 23-vjeçarin, por Zidane e ka bërë të qartë se do të vazhdojë me Keylor Navasin dhe Kiko Casillan deri në verë.

“Ronaldo? Nuk mund ta mendoj Real Madridin pa Cristianon. Nuk e shoh atë duke luajtur për një ekip tjetër. Portier? Si trajner, mund të them se nuk kemi nevojë për portier”, ka thënë Zidane.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndryshe nga moti ekstrem i ftohtë që ka kapluar veriun…