Zyrtare: Ahmeti largohet nga Drita

17 qershor 21:37

Mesfushori Ergyn Ahmeti është larguar nga skuadra e Dritës. Ai është larguar nga klubi gjilanas, pasi kishte pak hapura.

“Edhe pse Ergyni kishte kontratë me klubin, pas një takimi që kishim, vendosëm që zgjidhja më e mirë është që të ndahemi miqësisht duke parë që edhe Ergyni nuk ishte i kënaqur me hapësirën që kishte tek ne”, thuhet në njoftimin e ish-klubit kampion, raporton “Epoka e re”.

Njoftimi nga FC Drita:

E mbyllim para kohe me Ergyn Ahmetin

Sot kemi përfunduar bashkëpunimin edhe me mesfushorin Ergyn Ahmeti i cili u përshëndet me ekipin dhe stafin!
Edhe pse Ergyni kishte kontratë me klubin, pas një takimi që kishim, vendosëm që zgjidhja më e mirë është që të ndahemi miqësisht duke parë që edhe Ergyni nuk ishte i kënaqur me hapësirën që kishte tek ne.
Ergyni u bashkua me ne një vit më parë dhe ka arritur që të paraqitet në 25 ndeshje dhe ka asistuar 2 herë për ekipin!
Klubi jonë është falënderues ndaj Ergynit për profesionalizmin e treguar dhe i dëshiron shumë suksese!
Faleminderit Ergyn8️⃣🙌🏼
FC DRITA⚪️🔵

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Basketbollisti Edmond Azemi ka vendosur t’i japë fund karrierës së…