ZYRTARE: Montella bëhet trajner i skuadrës së njohur

28 dhjetor 19:14

Vicenzo Montella është bërë me skuadër të re.

Ish sulmuesi i Milanit që së fundi drejtoi skuadrën e Milanit, është emëruar trajner i skuadrës spanjolle, Sevilla.

Lajmi është konfirmuar nga skuadra e Sevillas.

Montella dhe Sevilla kanë ndëshkuar kontratë që e mban italianin te skuadra spanjolle deri në qershor të vitit 2019.

Trajneri nesër do të finalizojë largimin nga Milani, për t’iu bashkuar pastaj Sevillas./Lajmi.net/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Turqia do të rifillojë dhënien e vizave për të gjithë…