Haradinaj: Rritja ekonomike për vitin 2018 rreth 5 për qind

05 Dhjetor 14:09

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën e sotme në të cilën është duke u diskutuar Projektligji për Buxhetin e vitit 2018, ka thënë se rritja ekonomike për vitin e ardhshëm do të jetë rreth 5 për qind.
Ai ka deklaruar se hyrat për vitin 2018 parashihen të jenë 1 miliard e 829 milionë euro.
Shefi i ekzekutivit ka bërë me dije se të dhënat tregojnë se buxheti për vitin 2018 do të ketë rritje dinamike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të fundit
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) janë deklaruar…