10 klubet më të mira sipas UEFA-së

15 mars 2024 | 15:38

Rezultatet i raundit të 1/16-të të Ligës së Kampionëve kanë ndryshuar renditjen e klubeve në publikimin e fundit të publikuar nga UEFA.

Manchester City mbetet i pari në listë përpara Bayern Munichut dhe Real Madridit, ndërsa ekipi kryesor italian është Interi, i gjashti përpara Romës në vendin e nëntë.

Napoli dhe Juventus janë më larg, duke zbritur në vendin e shtatëmbëdhjetë dhe të tetëmbëdhjetë.

Ja top-10 klubet më të mira sipas UEFA-së:

  1. Manchester City
  2. Bayern Munchen
  3. Real Madrid
  4. Paris Saint-Germain
  5. Liverpool
  6. Inter
  7. Leipsig
  8. Chelsea
  9. Roma
  10. Manchester United

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prof. Asoc. Dr. Vangjel Kici Në muajin shkurt 2024, revista…