ZYRTARE: Ja kush është kundërshtari i ardhshëm i Kosovës në Ligën e Kombeve

20 nëntor 22:54

Kosova sonte me fitoren e thellë ndaj Azerbejxhanit ka siguruar kalimin në fazën tjetër në Ligën e Kombeve.

Kosova ka mposhtur Azerbejxhanin me rezultat 4 – 0, nëpërmjet një hat-tricku të shënuar nga Arbër Zeneli dhe golin e Amir Rrahmanit me kokë nga ndërprerja.

Kosova tani do të kalojë në fazën e play-offit, ku do të ndeshet me kundërshtarë më të vështirë.  Ndërkaq, ndeshjen e radhës në kuadër të Ligës së Kombeve do ta luaj kundër Maqedonisë në Shkup.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kosova ka fituar thellë ndeshjen vendimtare të Grupit 3 në…