Përkujtohet Fadil Ferati në 8-vjetorin e vdekjes

30 janar 2018 | 15:55

Me rastin e 8-vjetorit të vdekjes së ish-kryetarit të Istogut, Fadil Ferati, janë bërë homazhe dhe janë vendosur kurora lulesh tek varri i tij në Gurrakoc të Istogut.

Pjesë e homazheve ishin kryetari i Istogut, Haki Rugova me bashkëpunëtorë, struktura të larta të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) si dhe qytetarë të shumtë.

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu, ka thënë  se Ferati nuk ishte vetëm kontribuues i LDK-së por edhe i të gjitha rrjedhave dhe zhvillimeve që kanë ndodhur në Kosovë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manchester City e kompletoi transferimin e Aymeric Laportes nga Athletic…