17 pacientë me Covid-19 në gjendje kritike, 282 të shtrirë në QKUK dhe spitalet rajonale

10 korrik 17:57

Mbi 280 pacientë të infektuar me koronavirus janë duke u trajtuar në klinikat e QKUK-së dhe në shtatë spitalet e përgjithshme të vendit.

Bazuar në raportin 24 orësh të klinikave dhe spitaleve, 191 pacientë janë me oksigjenoterapi.

​”Bazuar në raportin 24 orësh nga klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet e përgjithshme në SHSKUK janë të shtrirë ​ 282 pacientë të konfirmuar pozitiv me Covid-19. Në QKUK 160 pacientë,​ kurse 122 në spitalet e përgjithshme”, thuhet në njoftimin e SHSKUK-së.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kuvendi i Kosovës me 77 vota të deputetëve ka votuar…