170 rastet e reja me Covid janë nga këto komuna

07 maj 15:08

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se 170 rastet e reja me Covid janë nga Prishtina, Leposaviqi, Prizreni, etj.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 35 raste, Leposaviq 19 raste, Prizren 14 raste, Gjilan 12 raste, Ferizaj 11 raste, Mitrovicë 11 raste, Gjakovë 9 raste, Klinë 7 raste, Pejë 7 raste, Podujevë 7 raste, Fushë Kosovë 6 raste, Vushtrri 6 raste, Rahovec 5 raste, Deçan 4 raste, Istog 4 raste, Drenas 3 raste, Malishevë 3 raste, Kaçanik 2 raste, Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik, Lipjan dhe Suharekë”, ka njoftuar IKShPK-ja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Real Madrid shpenzoi 100 milionë euro për Eden Hazard në…