19 vjet nga masakra në Mejë të Gjakovës

27 prill 2018 | 09:00

Sot shënohet 19-vjetori i masakrës së Mejës së Gjakovës, ku më 27 prill të vitit 1999, janë vrarë 376 persona.

Për t’i përkujtuar të gjithë ata që u vranë në Mejë, do të mblidhen shumë qytetarë në vendin që tash quhet “Lëndina e Pikëllimit”.

Me rastin e këtij përvjetori në orën 12:00, do të mbahet tubimi qendror përkujtimor, në Kompleksin Memorial në Mejë ku do të jenë të pranishëm edhe presidenti Hashim Thaçi, si dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Jakup Kransiqi Mediet tona, siç ndodhi më 26 prill…