23 vjet nga rënia e Komandant Tigrit

25 maj 2024 | 14:00

Sot, bëhen 23 vjet nga rënia e dëshmorit Fadil Nimani, i njohur si Komandant Tigri.

Fadil Nimani ishte nga fshati Gërgoc i Gjakovës, një ushtar shqiptar dhe dëshmor i luftës në Maqedoni.

Komandant Tigri iu bashkua forcave shqiptare që luftonin edhe më tutje pas çlirimit të Kosovës për lirinë e shqiptarëve në territoret e administruara nga Maqedonia gjatë viteve 2000, shkruan KP.

Më 25 maj të vitit 2001 bie dëshmor në Vaksincë të Kumanovës, duke komanduar Brigadën e 113 “Ismet Jashari-Kumanova”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tyson Fury është pezulluar nga boksi pas humbjes ndaj Oleksandr…