Thaçi e Hoti takohen për herë të parë me dyer të mbyllura

15 qershor 2020 | 10:04

Kryeministri Avdullah Hoti për herë të parë në cilësinë e kreut të Qeverisë i ka shkuar  në vizitë të parit të shtetit, presidentit, Hashim Thaçi.

Takimi ka qenë i mbyllur, përderisa u tha se për temat e takimit mediet do të njoftohen përmes komunikatave nga të dy institucionet përkatëse.

Thaçi e Hoti ditëve të fundit kanë pasur komunikim në distancë sa i përket primatit të udhëheqjes së dialogut me Serbinë.

Përderisa Thaçi, është shprehur i bindur si ai përfaqëson vendin në arenën ndërkombëtare, Hoti ka thënë se udhëheqjen e dialogut ia garanton vendimi i Gjykatës Kushtetuese.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është shënuar dhe vdekja e parë e një presidenti të…