38 vjet nga nderimi i Nënë Terezës me çmimin më të lartë të Indisë

25 janar 2018 | 09:12

Nënë Tereza më 25 janar të vitit 1980, është nderuar me çmimin më të lartë civil të Indisë, Bharat Ratna.

Jetën e saj, kjo humaniste shqiptare ia kishte përkushtuar më të varëfërve, dhe çmimi indian ishte mirënjohje për bamirësinë e saj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, që u shkarkua nga pozita…