7 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja me Covid në Itali

19 korrik 20:26

Gjatë 24 orëve të fundit Italia ka shënuar 2, 072 të prekur me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 7 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Ndërsa 651 persona janë shëruar nga kjo sëmundje e rëndë, por sipas autoriteteve numri i të shtruarve në spital është në rritje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi sot ka…