A po parashikon Shpend Ahmeti balotazh mes ish-ministrit Ismaili dhe ministrit Vitia?

16 shtator 20:02

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë një parashikim për zgjedhjet lokale në kryeqytet, si dhe ka dhënë një ide për kandidatët eventual të balotazhit.

Ahmeti ka thënë se nëse gara shkon në balotazh, humbësi i zgjedhjeve duhet të bëhet ministër i Shëndetësisë.

“Nqs Prishtina shkon në balotazh le të jetë marrëveshje. Ai që humbet të bëhet ministër i Shëndetësisë”, ka shkruar Ahmeti në “Twitter”.

Në garën për Prishtinën janë ministri i tanishëm i Shëndetësisë Arben Vitia dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili.

win – win?”, ka shtuar Ahmeti duke thënë se kjo do të ishte një situatë në të cilën nuk do të humbiste qytetari.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lëvizja Vetëvendosje në Mitrovicë ka hapur fushatën zgjedhore më një…