Adoleshenti që vuan nga autizmi ndërton anijen 26 metra të gjatë

20 prill 11:01

Anija e Titanikut ka ardhur në një version tjetër nga një djalë autik, i cili e ka ndërtuar vetëm me kuba një anije me gjatës prej 26 metrash.

Modeli i djalit 15-vjeçar nga Islanda është shfaqur në një muze të Tenesit. Anija u ndërtua për 700 orë me më shumë se 65 000 kuba, raporton “BBC”.

Adoleshenti ka thënë se ky krijim e ka ndihmuar në gjendjen shëndetësore.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Chriss Pratt dhe Anna Faris konfirmuan vendimin e tyre për…