Aeroplani me shpejtësi ipersonike, vetëm 2 orë Nju Jorku-Londër

29 qershor 12:03

“Boeing” ka prezantuar aeroplanin me shpejtësi ipersonike që shkurton fluturimin transatlanik Nju Jorku- Londër nga shtatë orë në dy.

Aeroplani i shpejtë i fluturimit të “Boeing”  “debutoi” në konferencën amerikane të Institutit Amerikan të Aeronautikës dhe Astronautikës të mërkurën në Atlanta.

“Është zbulimi më i madh për ne si kompani. Synojmë që shpejt të ofrojmë udhëtim në tërë botën për 2 orë” ka thënë CEO i kompanisë, Dennis Muilenburg./lexo.al/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Loriana Kuka ia ka siguruar medaljen e katërt Kosovës nga…