Air Mediterranean stacionon dy aeroplanë Airbus 321, nё ANP ‘Adem Jashari’ LKIA

15 tetor 16:30

Kompania Ajrore Air Mediterranean, tani ka bёrё edhe stacionimin e dy aeroplanёve Airbus 321 nё Aeroportin Ndёrkombёtarё Prishtinёs ‘Adem Jashari’ LKIA, me njё kapacitet prej 220 ulësesh.

Qё nga vikendi i kaluar kjo kompani ka destinacion nisjeje Prishtinёn, pёr tё fluturuar nё aeroportet evropiane siç janё: Dusseldorf, Stuttgart, Munich, Mulhouse, Malmo dhe Gothenburg.

Stacionimi i aeroplanëve nё aeroportin tonё pritet tё ndikoj dukshëm nё uljen e çmimeve tё biletave dhe poashtu ofron zgjedhje mё tё madhe fluturimesh.

Air Mediterranean ka hyrё nё tregun e Kosovёs qё nga muaji Mars 2020 .

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga ndihma financiare prej 60 milionë eurosh të buxheti të…