AKB-ja nxitë qeverinë që të vazhdoj me projektin për rimëkëmbje ekonomike

30 tetor 20:09

Kryetari i AKB-së, Agim Shahini, ka pritur sot në takim zv/ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Besart Dreshaj.

Shahini përmes llogarisë së tij në facebook, ka njoftuar se temë diskutimi mes tij dhe zëvendësministrit Dreshaj ishte thellimi i bashkëpunimit mes institucioneve, në fushën e nxitjes së punësimit dhe tejkalimin e sfidave me të cilat përballet sektori privat, tregu i punës dhe ngadalësimi i trendëve të rritjes në sektor premtues para pandemisë.

“Ndajmë të njëjtin mendim se pandemia ka cenuar rëndë potencialin ekonomik, por që të bashkuar dhe në bashkëpunim, mund t’ia dalim me sukses”, ka shkruar Shahini.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni Ndërministror për Investime Strategjike mbajti mbledhjen e radhës në…