Aksidenti me autobus në Pakistan lë 41 të vdekur

29 janar 13:41

Më shumë se 40 persona vdiqën pasi një autobus ra në një luginë dhe mori flakë në provincën jugore pakistaneze të Balochistanit të dielën, thanë zyrtarët.

41 trupa u nxorën nga rrënojat,  tha për “Reuters” oficeri i policisë së qarkut Israr Umrani.

Autobusi që transportonte rreth 48 persona u përplas gjatë rrugës nga kryeqyteti i Balochistanit, Quetta për në qytetin jugor të Karaçit, thanë zyrtarët.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Shëndetësisë (MSh) u ka bërë thirrje qytetarëve që…