Aktorja e famshme njofton se i është paraqitur kanceri në gji

15 mars 2024 | 08:50

Aktorja Olivia Munn ka njoftuar se është diagnostikuar me kancer në gji.

Ylli 43-vjeçar zbuloi se ajo i është nënshtruar një operacioni dhe një mastektomie të dyfishtë, pasi një mamografi vitin e kaluar çoi në diagnozën.

“Në dhjetë muajt e fundit kam pasur katër operacione, aq shumë ditë të kaluara në shtrat që as nuk mund t’i numëroj dhe kam mësuar më shumë për kancerin, trajtimin e kancerit dhe hormonet sesa mund ta imagjinoja ndonjëherë,” ndau Munn në një postim në Instagram.

Ajo tha se diagnoza e saj erdhi pasi gjinekologu i saj vendosi të llogarisë rezultatin e vlerësimit të rrezikut të kancerit të gjirit.

“Është fakt që më shpëtoi jetën”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Molly Roberts Ku është Kate? Çështja është kthyer kohët e…