Alaba prezantohet te Realit, merr numrin e Ramosit

21 korrik 13:02

David Alaba është prezantuar edhe zyrtarisht si lojtar i Real Madridit pas transferimit të tij me parametër zero nga Bayern Munchen.

Në imazhet e para, ai u prezantua përkrah presidentit, Fiorentino Perez, ku u publikua edhe numri i tij i ri i fanellës. Alaba do ta bartë numrin 4, numër i cili u mbajt nga Sergio Ramos për më shumë se 12 vite tek “Los Blancos”.

Austriaku është transferimi i parë i Realit këtë afat kalimtar veror.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bazuar në rregulloren komunale për ndarjen e subvencioneve dhe programin…