Ambasadori gjerman falënderon Kosovën për solidarizimin me BE-në

19 prill 2020 | 23:48

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka falënderuar Kosovën për solidaridaritetin e treguar me Bashkimin Evropian, në kohën kur pothuajse e gjithë bota është prekur nga koronavirusi.

“Faleminderit, Kosovë, Ballkani Perëndimor, Evropë, ne jemi dhe do të qëndrojmë së bashku deri në tejkalimin e kësaj gjendjeje”, ka shkruar Heldt në “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gianni De Biasi do të mbetet gjatë në vëmendjen e…