Ambasadori i ri gjerman: Dialogu me Serbinë është prioritet,  jemi përkrah jush (Video)

06 gusht 12:20

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka bërë një adresim publik, nëpërmjet të cilit ka shprehur falënderim për mikpritjen që i është bërë atij bashkë me bashkëshorten në Prishtinë.

Me këtë rast, ambasadori Rohde ka shprehur mbështetjen e pakusht të Gjermanisë për Kosovës, duke përfshirë edhe normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

“Gjermania është përkrah jush. Dialogu dhe normalizimi i raporteve me Serbinë është prioritet”, është shprehur ai në videon e publikuar në llogarinë e vet në “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Arif Molliqi  (Në një variantë tjetër: “Bajraktart ja kan gri…