Arbërie Nagavci e konfirmon: Glauk Konjufca, ministër i jashtëm

02 shkurt 20:19

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka konfirmuar edhe zyrtarisht se Glauk Konjufca do të jetë ministër i Punëve të Jashtme.

“Nder e krenari për Kosovën dhe shqiptarët gjithandej që të përfaqësohemi nga një kryeministër si Albin Kurti e një ministër i jashtëm si Glauk Konjufca”.

“Si brenda ashtu dhe jashtë vendit, do të jemi e ndihemi të përfaqësuar denjësisht, pa frikë se do të ketë as më të voglin skandal, me dashuri për vendin, me integritet e profesionalizëm. #QeveriaKurti”, ka shkruar Nagavci në faqen e saj zyrtare në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Golden Eagle Ylli e ka mundur Rahovecin me rezultat 88:84…