Arrestohet Dardan Molliqaj dhe 15 aktivistë të tjerë të PSD-së

12 janar 14:16

Sot është arrestuar kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, dhe 15 aktivistë të tjerë të këtij subjekti politik, pas një aksioni simbolik që bënë sot në kryeqytet, raporton “Epoka e re”.

“Gjatë aksionit të sotëm simbolik për të shpërfaqur hipokrizinë e institucioneve të Kosovës karshi qytetarëve të saj, të cilët shqiptuan gjoba në vlerë prej 3 milionë eurosh për qytetarët e gati asnjë për tubimet e partive politike, aparati policor shtetëror ndërhyri dhunshëm për ta ndërperë aksionin duke arrestuar aktivistët e PSD-së. Kur zbatimi i ligjit është selektiv, ai gjithmonë shkon në dobi të të fortit e në kurriz të të dobëtit. Ligji është nxjerrë nga politikanët, të cilët janë të parët dhe pothuajse të vetmit që nuk po e zbatojnë dhe për këtë nuk ndëshkohen”.

“Kërkojmë urgjentisht që aktivistet dhe aktivistët Dardan Molliqaj, Teutë Rrusta, Zgjim Hyseni, Nol Nushi, Leonard Shala, Gëzon Kastrati, Qëndrim Sahiti, Arbër Sejdiu, Drin Ahmeti, Gent Brahimi, Agron Kabashi, Veton Dragusha, Fatos Sahiti, Trim Gashi, Natyra Kuçi dhe Frashër Krasniqi të lirohen menjëherë nga arrestimi i padrejtë që iu është bërë nga policia”, ka njoftuar PSD-ja.

Image may contain: one or more people, people standing, crowd and outdoor, text that says 'POLICE POLICE'

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor

Image may contain: one or more people, people dancing, people standing, people walking and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komuna e Prishtinës ka njoftuar se inspektorët e ndërtimit po…