Arrihet marrëveshja për draft-statutin e “Trepçës” (Dokument)

23 janar 15:45

Bordi mbikëqyrës i “Trepçës”, i kryesuar nga Ardian Syla, si  dhe kryetari i Sindikatës së kësaj ndërmarrje, Shyqiri Sadiku, janë dakorduar sot për draft-statutin e “Trepçës”, i cili pritet që të procedohet në Kuvend.

 

 

Këtë e ka konfirmuar për gazetën “Epoka e re” ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka. Po ashtu lidhur me këtë janë deklaruar për gazetën “Epoka e re” edhe kryesuesi i bordit të “Trepçës”, Ardian Syla, si dhe kryetari i sindikatës, Shyqiri Sadiku.

Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës “Epoka e re”.

 

/Epoka e re/  Albulena MAVRAJ

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të mërkurën radhëve të Grupit Parlamentar të PDK-së në Asamblenë…