ATK-ja pezullon nga puna një inspektorë, dyshohet për keqpërdorim të pozitës

26 tetor 2018 | 10:08

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka njoftuar se ka pezulluar nga puna një inspektorë tatimorë të dyshuar për ‘Keqpërdorim të pozitës dhe autoritetit zyrtar’ dhe për ‘Konflikt Interesi’.

Deri te ky vendim ka ardhur pas informatave të marra nga organet kompetente duke u mbështetur në ligjet në fuqi.

ATK-ja është zotuar se çdo informatë e dëshmuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe rasteve korruptive do të dërgohet në organet kompetente.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme me votë unanime…