“Audi” hap objektin dhjetëra milionësh për testimin e përplasjeve

21 shtator 2023 | 09:02

Audi ka hapur Qendrën e re të Sigurisë së Automjeteve në parkun e tij teknologjik në Ingolstadt të Gjermanisë.

Objekti do të lejojë prodhuesin e automjeteve të kryejë lloje të shumta testesh përplasjeje përpara se të lansojë një model të ri, transmeton Telegrafi.

Qendra, e cila u desh tre vjet për t’u ndërtuar, kushtoi rreth 100 milionë euro dhe aty punojnë afërsisht 100 punonjës.

Audi e projektoi objektin duke pasur parasysh të ardhmen, duke u siguruar që qendra mund të kryejë teste që shkojnë përtej standardeve të sotme të përplasjeve që kompania duhet të përmbushë në tregje të ndryshme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga: Dalya Alberge / The Telegraph Një botues amerikan kishte…