Azem Syla niset për në Hagë

08 mars 11:27

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla, ka udhëtuar për në Hagë, i cili është ftuar nga dhomat e specializuara.

Njoftimin e ka bërë me dije përmes rrjetit social ‘Facebook’ Ismail Syla.

Postimi i Sylës:

Çdo gjë në këtë botë ka dy anë të medaljes. Jeta e arsimtarit, profesorit, ish të burgosurit politik, luftëtarit të lirisë Azem Syla, nga cila do anë ka vetëm një të vërtetë – përkushtimin jetësor pë lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Gjithmonë faqebardhë. Kudoqoftë.

Do të kthehesh faqebardhë edhe pas këtij udhëtimi drejt Hagës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, me…