Ballkani dhe Drita ndajnë pikët në derbi  

14 mars 2021 | 15:24

Derbi i javës së 25-të në Superligën e Kosovës në futboll mes Ballkanit dhe Dritës nuk solli fitues, pasi ndeshja përfundoi 0-0.

Në pjesën e parë nuk pati ndonjë rast të mirë shënimi, kurse edhe pjesa e dytë ishte e baraspeshuar ku dy klubet patën nga një rast shënimi, por Shabani deh Korenica nuk i shfrytëzuan. Nga minuta e 81-të, vendasit luajtën pa një lojtar, pasi nga loja u përjashtua Egzon Sinani.

Në ndeshjet tjera Gjilani e mposhti Trepça ’89 (2-1), kurse Drenica – Arbëria luajtën baras 1-1.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja e dashur për publikun, Albërije Hatërgjonaj, ishte sot e…