Basha: Vettingu po ecën ngadalë

12 korrik 19:06

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike.

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, Basha ka thënë se “vetting-u i gjyqtarëve dhe prokurorëve po ecën me ritme të ngadalta pasi Partia Socialiste ka hedhur poshtë kërkesën edhe të organeve të vetting-ut edhe të opozitës për t’u pajisur me një buxhet të mjaftueshëm dhe me burime njerëzore, në mënyrë që vetting-u të ecë më shpejt”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se ai pret në…