Bashkëluftëtarët ia rregullojnë varrin komandat “Lamit”

18 prill 2018 | 11:37

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Migjen Shala, ka bërë me dije se me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinë ia kanë rregulluar varrin komandat “Lamit”.

“Sot në Ditën e Dëshmove të komunës së Prishtinës në shokët e bashkëluftëtarët Islam Berishës – komandant ‘Lami’ dhe familjarët rregulluam varrin e komandant ‘Lamit’. Lavdi!”, ka shkruar Shala në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Image may contain: 1 person, outdoor

Image may contain: 8 people, people standing and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kuadër të subvencioneve në bujqësi, në komunën e Malishevës…