Bashkëluftëtarët nderojnë Zahir Pajazitin

31 janar 17:26

Nait Hasani, Hajredin Hyseni, Bislim Zogaj dhe Isak Shabani, kanë bërë homazhe pranë shtatores së heroit Zahir Pajaziti në Prishtinë, në 26-vjetorin e rënies së tij me bashkëluftëtarët Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha.

Heroi i kombit Zahir Pajaziti është vrarë me 31 janar të vitit 1997 së bashku me bashkëluftëtarët Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha në Pestovë të Vushtrrisë nga policia serbe.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-piloti italian i MotoGP, Valentino Rossi, ikona e këtij sporti,…