Bashkëshortja e Albin Kurtit shkruan libër

04 qershor 22:31

Bashkëshortja e ish-kryeministrit Albin Kurti, Rita Augestad Knudsen ka botuar libër.

Kurti, ka njoftuar se bashkëshortja e tij ka botuar një libër.

Përmes një postimi në “Facebook”, Kurti ka shkruar se libri i Ritës titullohet “Beteja mbi Lirinë në Diskursin Ndërkombëtar në Shekujt 20 dhe 21”.

“Shtëpia Botuese ‘Palgrave Macmillan’ ka botuar librin e Ritës “Beteja mbi Lirinë në Diskursin Ndërkombëtar në Shekujt 20 dhe 21”. Ky libër ndihmon në kuptimin e diskutimeve politike të kohës për lirinë teksa bazohet në hulumtimin dhe studimin e tezës së saj të doktoratës”, thuhet në njoftimin e Kurtit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë…