Basketboll: Trepça mposht Sigal Prishtinën

15 shtator 2023 | 19:10

Ka përfunduar ndeshja e gjysmëfinales së Superkupës së Kosovës në basketboll mes Sigal Prishtinës dhe Trepçës.

Pjesa e parë u takoi mitrovicasve që shkuan në pushim me 9 pikë avantazh me rezultat 31-40.

Edhe në çerekun e tretë Trepça ishte më e mirë duke krijuar epërsi prej 13 pikësh me rezultat 46-59.

Krejt në fund të takimit Sigal Prishtina ngushtoi avantazhin dhe rezultati final ishte 65-68, por u njoftua me humbje në gjysmëfinale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri çeçen Ramzan Kadyrov raportohet se ndodhet në gjendje kritike…