Batatina: Ja çfarë më pati thënë babai kur shkova në luftë

06 dhjetor 2017 | 10:20

Trajneri Batatina që doli me skuadrën e Llapit kampion vjeshtor në Vala Superligë, ka treguar në emisionin sportiv “Arena” se çka i kishte thënë babai i tij parasë të shkonte në luftë.

“Kam qenë i ri dhe kur kam shkuar në luftë, 20-vjeçar, babai më tha që armikut gjithmonë duhet t’i qëndrosh përballë dhe nëse vdesësh do të shkosh shehit”, ka thënë Batatina, i cili për një kohë të gjatë kishte shërbyer edhe në Forcat e Sigurisë së Kosovës.

Fotografia e Tahir Batatina

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Paraqitja e Milot Rashicës për Vitessen në ndeshjen kundër Nices…